top of page

Metody kinezjologiczne

uśmiechnięte dziecko

W swojej pracy łączę różne metody kinezjologiczne, tak, by osiągnąć jak najlepsze efekty. Dzięki takiemu sposobowi pracy jestem w stanie pomóc w bardzo wielu trudnościach, zarówno na poziomie emocjonalnym jak i fizycznym. 

Stosuję głównie metody: One Brain, neuroenergetyczną kinezjologię Hugo Tobara, SIPS (Stress Indicator Point System) Iana Stubbingsa, GEMS Alexis Costello, Touch for Health dr. Johna Tie'a, psychokinezjologię Gerarda Athiasa, RESET Philipa Rafferty'ego. Korzystam też miedzy innymi z protokołów integracyjnej fizjologii Marco Rado, opracowań Recall Healing czy ćwiczeń gimnastyki mózgu Paula Dennisona.

Poniżej krótki opis moich ulubionych metod, szczególnie cenionych przez klientów za skuteczność i szybko odczuwalne efekty pracy. 

NEUROENERGETYCZNA KINEZJOLOGIA

Neuroenergetyczna kinezjologia (Neuroenergetic Kinesiology) to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej wszechstronnych i efektywnych systemów kinezjologicznych na świecie. Pozwala precyzyjnie zlokalizować stres w ciele i rozproszyć go, by przywrócić równowagę na poziomie psychiki oraz stymulować nasz powrót do zdrowia fizycznego. Łączy wiedzę i filozofię tradycyjnej medycyny chińskiej i ajurwedyjskiej z nowoczesną nauką, m.in. z zakresu medycyny, psychologii, fizyki i biochemii. Poprzez pracę ze strukturami energetycznymi organizmu, z meridianami, punktami akupresurowymi, kanałami nadi, czakrami efektywnie usuwa blokady oraz stres w ciele i aktywuje mechanizmy samouzdrawiania organizmu.

 

Stworzona przez Hugo Tobara, jednego z wiodących kinezjologów na świecie, jest przez niego rozwijana od ponad 20 lat, by skutecznie rozwiązywać różne trudności, zarówno na poziomie psychiki jak i fizyczności (symtomów chorób w ciele). Efekty pracy tą metodą wciąż mnie samą zadziwiają :) Szczególnie, gdy oprócz odczuć klientów, rezultaty sesji kinezjologicznych widać wyraźnie na badaniach obrazowych oraz innych badaniach medycznych. 

SIPS - STRESS INDICATOR POINT SYSTEM

SIPS, czyli System Punktów Wskaźnikowych Stresu, opracowana przez Iana Stubbingsa, to jedna z najbardziej zaawanasowanych technik kinezjologicznych, oparta o pracę z systemem elektromagnetycznym ludzkiego ciała. Wykorzystuje ona punkty akupresury i test mięśniowy, aby określić, jakiego rodzaju stresu doświadcza dana osoba i pomóc jej skutecznie się go pozbyć. Pracuje zarówno ze strukturami fizycznymi, takimi jak mózg, układ nerwowy, układ krwionośny, mięśnie, ścięgna, nadnercza, żołądek, jelita i inne organy jak też ze świadomością i emocjami. Jest jedną z najskuteczniejszych technik pracy z problemami z uczeniem się, zapamiętywaniem, kojarzeniem, analizowaniem i syntetyzowaniem informacji. Pozwala uporać się z  rozmaitymi trudnościami poznawczymi, emocjonalnymi i fizycznym bólem mającym podłoże stresowe.

ONE BRAIN

Twórcami metody One Brain są amerykańscy naukowcy: Gordon Stockes, Daniel Whiteside i Candance Callaway. Pierwotnie pracowali nad stworzeniem systemu, który pozwoliłby na usunięcie przyczyn dysleksji i trudności w uczeniu się. W wyniku wieloletnich badań odkryli, że przyczyną zarówno dysleksji jak też szeregu innych trudności i zaburzeń jest negatywny stres emocjonalny doświadczany na różnych etapach życia. Identyfikacja i usunięcie stresu z przeszłości pozwala przywrócić równowagę, odblokować własny potencjał, przywrócić integrację pionową i poziomą mózgu, umożliwia ciału samouzdrawianie. Metoda One Brain stosowana jest z powodzeniem w w przypadku wielu trudności emocjonalnych i symptomów fizycznych. 

DOTYK DLA ZDROWIA (TOUCH FOR HEALTH)

Dotyk dla zdrowia wspiera nasze zdrowie psychoemocjonalne, fizyczne i biochemiczne, pracując z ciałem za pomocą dotyku odpowiednich punktów neurolimfatycznych, neuronaczyniowych, stymulacji mięści i meridianów. Dzięki temu przywracany jest prawidłowy przepływ energii w organizmie i mobilizowane jego siły regeneracyjne.

Korzenie tej obecnie najpopularniejszej na świacie metody kinezjologicznej sięgają lat 40. XX wieku, kiedy małżeństwo fizjoterapeutów Kendall opracowało system testowania mięśni i ich siły, aby przeprowadzać diagnostykę neurologiczną u pacjentów po wylewach, udarach i urazach kręgosłupa. Wyniki prac nad testem mięśniowym znalazły zastosowanie w kinezjologii stosowanej opracowanej przed amerykańskiego lekarza dra Goodhearta. W latach 70. dr John Thie w oparciu o kinezjologię stosowaną opracował metodę Dotyk dla zdrowia.

GEMS (Goal, Element, Mode, Stack)

Stworzona przez Alexis Costello metoda łączy i usprawnia pracę różnymi modolnościami kinezjologicznymi, w szczególności Dotykiem Dla Zdrowia (Touch for Health) i zaawansowanymi technikami Specjalistycznej Kinezjologi (Specialized Kinesiology).

bottom of page