Inne metody

uśmiechnięte dziecko

W swojej pracy łączę różne metody kinezjologiczne, tak, by osiągnąć jak najlepsze efekty. Dzięki takiemu sposobowi pracy jestem w stanie pomóc w bardzo wielu trudnościach, zarówno na poziomie emocjonalnym jak i fizycznym. 

Stosuję głównie metody: One Brain, neuroenergetyczną kinezjologię Hugo Tobara, SIPS (Stress Indicator Point System) Iana Stubbingsa, GEMS Alexis Costello, Touch for Health dr. Johna Tie'a, psychokinezjologię Gerarda Athiasa, RESET Philipa Rafferty'ego. Korzystam też miedzy innymi z protokołów integracyjnej fizjologii Marco Rado, opracowań Recall Healing czy ćwiczeń gimnastyki mózgu Paula Dennisona.

Poniżej krótki opis moich dwóch ulubionych metod, szczególnie cenionych przez moich klientów za skuteczność i szybko odczuwalne efekty pracy. 

NEUROENERGETYCZNA KINEZJOLOGIA

Neuroenergetyczna kinezjologia (Neuroenergetic Kinesiology) to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej wszechstronnych i efektywnych systemów kinezjologicznych na świecie. Pozwala precyzyjnie zlokalizować stres w ciele i rozproszyć go, by przywrócić równowagę na poziomie psychiki oraz stymulować nasz powrót do zdrowia fizycznego. Łączy wiedzę i filozofię tradycyjnej medycyny chińskiej i ajurwedyjskiej z nowoczesną nauką, m.in. z zakresu medycyny, psychologii, fizyki i biochemii. Poprzez pracę ze strukturami energetycznymi organizmu, z meridianami, punktami akupresurowymi, kanałami nadi, czakrami efektywnie usuwa blokady oraz stres w ciele i aktywuje mechanizmy samouzdrawiania organizmu.

 

Stworzona przez Hugo Tobara, jednego z wiodących kinezjologów na świecie, była przez niego rozwijana przez ostatnie 20 lat, by skutecznie rozwiązywać różne trudności, zarówno na poziomie psychiki jak i fizyczności.

SIPS - STRESS INDICATOR POINT SYSTEM

SIPS, czyli System Punktów Wskaźnikowych Stresu, opracowana przez Iana Stubbingsa, to jedna z najbardziej zaawanasowanych technik kinezjologicznych, oparta o pracę z systemem elektromagnetycznym ludzkiego ciała. Wykorzystuje ona punkty akupresury i test mięśniowy, aby określić, jakiego rodzaju stresu doświadcza dana osoba i pomóc jej skutecznie się go pozbyć. Pracuje zarówno ze strukturami fizycznymi, takimi jak mózg, układ nerwowy, układ krwionośny, mięśnie, ścięgna, nadnercza, żołądek, jelita i inne organy jak też ze świadomością i emocjami. Jest jedną z najskuteczniejszych technik pracy z problemami z uczeniem się, zapamiętywaniem, kojarzeniem, analizowaniem i syntetyzowaniem informacji. Pozwala uporać się z  rozmaitymi trudnościami poznawczymi, emocjonalnymi i fizycznym bólem mającym podłoże stresowe.