top of page

Metody kinezjologiczne

serce na dłoni

W swojej pracy łączę różne metody kinezjologiczne, tak, by osiągnąć jak najlepsze efekty. Dzięki takiemu sposobowi pracy jestem w stanie pomóc w bardzo wielu trudnościach, zarówno na poziomie emocjonalnym jak i fizycznym. Specjalizuję się we wspieraniu klientów w powrocie do zdrowia.

Stosuję głównie metody: One Brain, neuroenergetyczną kinezjologię Hugo Tobara, SIPS (Stress Indicator Point System) Iana Stubbingsa, GEMS Alexis Costello, Touch for Health dr. Johna Tie'a, psychokinezjologię Gerarda Athiasa. Korzystam też miedzy innymi z protokołów integracyjnej fizjologii Marco Rado (K-Physis), RESET Philipa Rafferty'ego, opracowań Recall Healing czy ćwiczeń gimnastyki mózgu Paula Dennisona.

Poniżej krótki opis moich ulubionych metod, szczególnie cenionych przez klientów za skuteczność i szybko odczuwalne efekty pracy. 

NEUROENERGETYCZNA KINEZJOLOGIA

Neuroenergetyczna kinezjologia (Neuroenergetic Kinesiology) to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej wszechstronnych i efektywnych systemów kinezjologicznych na świecie. Pozwala precyzyjnie zlokalizować stres w ciele i rozproszyć go, by przywrócić równowagę na poziomie psychiki oraz stymulować nasz powrót do zdrowia fizycznego. Łączy wiedzę i filozofię tradycyjnej medycyny chińskiej i ajurwedyjskiej z nowoczesną nauką, m.in. z zakresu medycyny, psychologii, fizyki i biochemii. Poprzez pracę ze strukturami energetycznymi organizmu, z meridianami, punktami akupresurowymi, czakrami efektywnie usuwa blokady oraz stres w ciele i aktywuje mechanizmy samouzdrawiania organizmu.

 

Stworzona przez Hugo Tobara, jednego z wiodących kinezjologów na świecie, jest przez niego rozwijana od ponad 20 lat, by skutecznie rozwiązywać różne trudności, zarówno na poziomie psychiki jak i fizyczności (symptomów chorób w ciele). Efekty pracy tą metodą wciąż mnie samą zadziwiają :) Szczególnie, że oprócz odczuć klientów, rezultaty sesji kinezjologicznych widać wyraźnie na badaniach obrazowych oraz w innych badaniach medycznych, takich jak badania z krwi.  

SIPS - STRESS INDICATOR POINT SYSTEM

SIPS, czyli System Punktów Wskaźnikowych Stresu, opracowana przez Iana Stubbingsa, to jedna z najbardziej zaawanasowanych technik kinezjologicznych, oparta o pracę z systemem elektromagnetycznym ludzkiego ciała. Wykorzystuje ona punkty akupresury i test mięśniowy, aby określić, jakiego rodzaju stresu doświadcza dana osoba i pomóc jej skutecznie się go pozbyć. Pracuje zarówno ze strukturami fizycznymi, takimi jak mózg, układ nerwowy, układ krwionośny, mięśnie, ścięgna, nadnercza, żołądek, jelita i inne organy jak też ze świadomością i emocjami. Jest jedną z najskuteczniejszych technik pracy z problemami z uczeniem się, zapamiętywaniem, kojarzeniem, analizowaniem i syntetyzowaniem informacji. Pozwala uporać się z  rozmaitymi trudnościami poznawczymi, emocjonalnymi i fizycznym bólem mającym podłoże stresowe.

ONE BRAIN

Twórcami metody One Brain są amerykańscy naukowcy: Gordon Stockes, Daniel Whiteside i Candance Callaway. Pierwotnie pracowali nad stworzeniem systemu, który pozwoliłby na usunięcie przyczyn dysleksji i trudności w uczeniu się. W wyniku wieloletnich badań odkryli, że przyczyną zarówno dysleksji jak też szeregu innych trudności i zaburzeń jest negatywny stres emocjonalny doświadczany na różnych etapach życia. Identyfikacja i usunięcie stresu z przeszłości pozwala przywrócić równowagę, odblokować własny potencjał, przywrócić integrację pionową i poziomą mózgu, umożliwia ciału samouzdrawianie. Metoda One Brain stosowana jest z powodzeniem w w przypadku wielu trudności emocjonalnych i symptomów fizycznych. 

DOTYK DLA ZDROWIA (TOUCH FOR HEALTH)

Dotyk dla zdrowia wspiera nasze zdrowie psychoemocjonalne, fizyczne i biochemiczne, pracując z ciałem za pomocą dotyku odpowiednich punktów neurolimfatycznych, neuronaczyniowych, stymulacji mięści i meridianów. Dzięki temu przywracany jest prawidłowy przepływ energii w organizmie i mobilizowane jego siły regeneracyjne.

Korzenie tej obecnie najpopularniejszej na świacie metody kinezjologicznej sięgają lat 40. XX wieku, kiedy małżeństwo fizjoterapeutów Kendall opracowało system testowania mięśni i ich siły, aby przeprowadzać diagnostykę neurologiczną u pacjentów po wylewach, udarach i urazach kręgosłupa. Wyniki prac nad testem mięśniowym znalazły zastosowanie w kinezjologii stosowanej opracowanej przed amerykańskiego lekarza dra Goodhearta. W latach 70. dr John Thie w oparciu o kinezjologię stosowaną opracował metodę Dotyk dla zdrowia.
 

GEMS (Goal, Element, Mode, Stack)

Stworzona przez Alexis Costello metoda łączy i usprawnia pracę różnymi modolnościami kinezjologicznymi, w szczególności Dotykiem Dla Zdrowia (Touch for Health) i zaawansowanymi technikami Specjalistycznej Kinezjologi (Specialized Kinesiology).

PSYCHOKINEZJOLOGIA

Opracowana przez francuskiego lekarza Gerarda Atiasa pozwala odkryć, uświadomić sobie i uwolnić  ukryte przekazy transgeneracyjne zapisane w ciele i podświadomości. Metodą tą możemy pracować do czterech pokoleń wstecz, uwalniając stres zapisany w pamięci komórkowej. Psychokinezjologia wykorzystuje najnowsze koncepcje medycyny holistycznej, psychogenealogii i totalnej biologii. 

K-PHYSIS

Stworzona przez Marco Rado K-Physis jest metodą pracy energetycznej, która wykorzystuje test mięśniowy, aby identyfikować zasoby, których dana osoba potrzebuje, by w pełni wyrazić swój potencjał na poziomie fizycznym, biochemicznym, emocjonalnym i energetycznym.

Marco Rado w mistrzowski sposób łączy współczesną wiedzę naukową, terapie manualne takie jak osteopatia, Fizjologia Stosowana (Applied Physiology) ze starożytną mądrością tradycyjnej medycyny: Ajurwedy, Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) i Klasycznej Medycyny Chińskiej.

bottom of page